2015 Virginia Mason WA Youth Soccer Presidents Cup
Team Schedules - BU13 Division 2
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D E      


Advancing to Next Round :  top  1  place team(s) from each Bracket and  3 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : FWFC B01 Blue (A)494x17 1  1  4 
 A4 : South Tacoma - San Martin429x15 1  1  6 
 A2 : Eastside FC B01 Grey D444x12 0  0  2 
 A3 : WPFC B01 Navy C441x9 0  -2  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Whatcom FC Ra - BU01 Blue9410x23 2  7  7 
 B4 : South Tacoma - Pumas8410x22 2  7  7 
 B2 : FC Alliance B01 B0010x10 1  -2  4 
 B3 : Eastside FC B01 Blue C000x0 0  -12  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C4 : United4810x22 2  4  5 
 C1 : Washington Rush B01 A809x17 2  1  4 
 C2 : Harbor Premier B01 Green A4102x16 1  3  7 
 C3 : RVS Slammers B01 White000x0 0  -8  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D5 : B01 Jaguars1089431 3  13  15 
 D4 : Kent United B01 Green4811023 2  1  5 
 D2 : Kitsap Alliance FC B01 A1090423 2  5  6 
 D1 : SSC Shadow B01-B40149 0  -3  1 
 D3 : FWFC B01 White (B)00044 0  -16  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 E1 : 3RSC RCL Black-Preston51010833 3  16  18 
 E4 : Seattle United B01 Nova C51081033 3  14  17 
 E5 : MIFC Heat 01/006 Erkut1019020 2  12  16 
 E2 : SNOHOMISH UNITED RED B1000111 1  -17  4 
 E3 : Crossfire Premier B01-Mercado-D00000 0  -25  0 

Bracket - Saturday, March 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646991  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 D3 vs D2FWFC B01 White (B) 0 vs.Kitsap Alliance FC B01 A4
 646990  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  5 D1 vs D4SSC Shadow B01-B 0 vs.Kent United B01 Green0
 647001  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 E3 vs E2Crossfire Premier B01-Mercado-D 0 vs.SNOHOMISH UNITED RED B3
 647000  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  4 E1 vs E43RSC RCL Black-Preston 2 vs.Seattle United B01 Nova C2

Bracket - Sunday, March 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646993  Mill Creek Sportsplex  11:00 AM  1 D5 vs D3B01 Jaguars 9 vs.FWFC B01 White (B)0
 647002  Snohomish High School  01:00 PM  Low E2 vs E1SNOHOMISH UNITED RED B 0 vs.3RSC RCL Black-Preston5
 647003  Islander Middle School  01:00 PM  MS E5 vs E3MIFC Heat 01/006 Erkut 5 vs.Crossfire Premier B01-Mercado-D0
 646992  Silverdale Stadium  01:30 PM  STDM D2 vs D1Kitsap Alliance FC B01 A 2 vs.SSC Shadow B01-B0

Bracket - Saturday, March 28, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646973  Gig Harbor High School  11:15 AM  1 C2 vs C4Harbor Premier B01 Green A 1 vs.United1
 646972  Cavelero Mid High School  01:00 PM  Stdm C1 vs C3Washington Rush B01 A 1 vs.RVS Slammers B01 White0
 646979  Preston Park  01:30 PM  2 A2 vs A4Eastside FC B01 Grey D 1 vs.South Tacoma - San Martin1
 646984  Whatcom Community College  03:00 PM  1 B1 vs B3Whatcom FC Ra - BU01 Blue 2 vs.Eastside FC B01 Blue C0
 646985  Canyon Park Junior High  03:30 PM  1 B2 vs B4FC Alliance B01 B 0 vs.South Tacoma - Pumas1
 647005  Genesee Park and Playfield  03:30 PM  Low E4 vs E2Seattle United B01 Nova C 6 vs.SNOHOMISH UNITED RED B0
 646995  Petrovitsky Park  05:00 PM  2 D4 vs D2Kent United B01 Green 1 vs.Kitsap Alliance FC B01 A0

Bracket - Sunday, March 29, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646978  Sacajawea Middle School  10:00 AM  1 A1 vs A3FWFC B01 Blue (A) 0 vs.WPFC B01 Navy C0
 647007  Wilburton Park  10:00 AM  1 E5 vs E4MIFC Heat 01/006 Erkut 1 vs.Seattle United B01 Nova C2
 646994  Rypien  02:00 PM  1 D1 vs D5SSC Shadow B01-B 1 vs.B01 Jaguars2

Bracket - Saturday, April 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646975  Gig Harbor High School  09:00 AM  1 C2 vs C3Harbor Premier B01 Green A 4 vs.RVS Slammers B01 White0
 646980  First Creek Middle School  10:00 AM  1 A4 vs A1South Tacoma - San Martin 2 vs.FWFC B01 Blue (A)3
 646974  Foster High School  10:00 AM  HS C4 vs C1United 1 vs.Washington Rush B01 A0
 647006  Marymoor Park  11:00 AM  2 E3 vs E1Crossfire Premier B01-Mercado-D 0 vs.3RSC RCL Black-Preston11
 646986  First Creek Middle School  11:30 AM  1 B4 vs B1South Tacoma - Pumas 0 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Blue0
 646997  Mill Creek Sportsplex  02:30 PM  1 D5 vs D4B01 Jaguars 4 vs.Kent United B01 Green1
 646981  Preston Park  03:30 PM  2 A2 vs A3Eastside FC B01 Grey D 0 vs.WPFC B01 Navy C0

Bracket - Saturday, April 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646982  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A1 vs A2FWFC B01 Blue (A) 1 vs.Eastside FC B01 Grey D1
 647008  Centennial MS  10:30 AM  1 E2 vs E5SNOHOMISH UNITED RED B 1 vs.MIFC Heat 01/006 Erkut10
 646977  Game Farm Park  11:00 AM  W C3 vs C4RVS Slammers B01 White 0 vs.United3
 647009  Queen Anne Bowl Playfield  11:00 AM  1 E4 vs E3Seattle United B01 Nova C 7 vs.Crossfire Premier B01-Mercado-D0
 646983  WPFC Soccer Complex  12:30 PM  4 A3 vs A4WPFC B01 Navy C 1 vs.South Tacoma - San Martin3
 646999  Petrovitsky Park  01:00 PM  2 D4 vs D3Kent United B01 Green 3 vs.FWFC B01 White (B)0
 646989  Preston Park  01:30 PM  2 B3 vs B4Eastside FC B01 Blue C 0 vs.South Tacoma - Pumas6
 646998  Silverdale Stadium  02:45 PM  STDM D2 vs D5Kitsap Alliance FC B01 A 0 vs.B01 Jaguars0
 646988  Whatcom Community College  03:00 PM  1 B1 vs B2Whatcom FC Ra - BU01 Blue 5 vs.FC Alliance B01 B0

Bracket - Sunday, April 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 647004  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  10:30 AM  3 E1 vs E53RSC RCL Black-Preston 1 vs.MIFC Heat 01/006 Erkut0
 646996  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 D3 vs D1FWFC B01 White (B) 0 vs.SSC Shadow B01-B0
 646976  Cavelero Mid High School  12:30 PM  Stdm C1 vs C2Washington Rush B01 A 3 vs.Harbor Premier B01 Green A2
 646987  Inglemoor High School  01:00 PM  HS B2 vs B3FC Alliance B01 B 4 vs.Eastside FC B01 Blue C0

Quarter Final - Saturday, April 25, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 647010  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 FWFC B01 Blue (A) 4 vs.Kent United B01 Green2
 647012  Foster High School  10:00 AM  HS United 2 vs.Seattle United B01 Nova C3
 647013  Lummi High School  02:00 PM  Stdm Whatcom FC Ra - BU01 Blue 3 vs.South Tacoma - Pumas1

Quarter Final - Sunday, April 26, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 647011  Walla Walla Park  02:00 PM  1 B01 Jaguars 3 vs.3RSC RCL Black-Preston0

Semi-Final - Saturday, May 02, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 647014  Starfire Complex  03:30 PM  5 FWFC B01 Blue (A) 2 vs.B01 Jaguars1
 647015  Starfire Complex  03:30 PM  6 Seattle United B01 Nova C 2 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Blue3

Final - Sunday, May 03, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 647121  Starfire Complex  01:00 PM  5 FWFC B01 Blue (A) 1 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Blue4






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.