2015 Virginia Mason WA Youth Soccer Presidents Cup
Team Schedules - BU11 Division 3
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D      


Advancing to Next Round :  top  2  place team(s) from each Bracket and  0 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Crossfire Premier B03-Mercado-C8108x26 3  7  9 
 A2 : FC Alliance B03 C1091x20 2  8  10 
 A3 : Blackhills FC B 03 Red B109x10 1  -7  6 
 A4 : PacNW B03 Gold003x3 0  -8  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B4 : Nortac Colibri Jose1099x28 3  19  20 
 B2 : 3RSC RCL Green-Zalubil099x18 2  0  5 
 B3 : Crossfire Premier B03-White-D1021x13 1  -6  8 
 B1 : Harbor Premier B03 White B010x1 0  -13  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C5 : 3RSC District Team 2-Prieto10981037 4  17  18 
 C4 : South Tacoma - River Plate9901028 3  10  14 
 C1 : Eastside FC Grey 1 D291921 2  0  13 
 C2 : WPFC B03 Navy C831012 1  -12  6 
 C3 : SNOHOMISH UNITED RED B10102 0  -15  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D5 : Seattle United B03 Nova1099937 4  23  28 
 D1 : WPFC B03 White (B)10421026 2  12  17 
 D2 : PacNW B03 White10410125 2  8  13 
 D3 : Washington Rush B03 Nero B00099 1  -21  2 
 D4 : RVS Slammers B03 White00202 0  -22  2 

Bracket - Saturday, March 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 640613  Harbor Ridge Middle School  09:00 AM  MS B1 vs B3Harbor Premier B03 White B 0 vs.Crossfire Premier B03-White-D5
 640614  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  1 B2 vs B43RSC RCL Green-Zalubil 0 vs.Nortac Colibri Jose3
 640630  Kasch Park Sports Complex  02:45 PM  1 D3 vs D2Washington Rush B03 Nero B 0 vs.PacNW B03 White7
 640607  Marymoor Park  03:00 PM  2 A1 vs A3Crossfire Premier B03-Mercado-C 2 vs.Blackhills FC B 03 Red B1
 640619  Preston Park  03:15 PM  3 C1 vs C4Eastside FC Grey 1 D 2 vs.South Tacoma - River Plate4
 640620  Snohomish High School  04:00 PM  Low C3 vs C2SNOHOMISH UNITED RED B 1 vs.WPFC B03 Navy C2
 640629  WPFC Soccer Complex  04:30 PM  4a D1 vs D4WPFC B03 White (B) 8 vs.RVS Slammers B03 White0

Bracket - Sunday, March 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 640621  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4b C2 vs C1WPFC B03 Navy C 3 vs.Eastside FC Grey 1 D6
 640622  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:30 PM  U114 C5 vs C33RSC District Team 2-Prieto 6 vs.SNOHOMISH UNITED RED B0
 640631  Starfire Sports Complex  02:30 PM  2 D2 vs D1PacNW B03 White 1 vs.WPFC B03 White (B)1
 640632  Jefferson  06:00 PM  N D5 vs D3Seattle United B03 Nova 11 vs.Washington Rush B03 Nero B0

Bracket - Saturday, March 28, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 640615  TBD   --    --  B4 vs B1Nortac Colibri Jose 7 vs.Harbor Premier B03 White B1
 640634  Game Farm Park  11:00 AM  Y D4 vs D2RVS Slammers B03 White 0 vs.PacNW B03 White4
 640623  Preston Park  12:00 PM  2 C1 vs C5Eastside FC Grey 1 D 1 vs.3RSC District Team 2-Prieto5
 640610  Woodinville Sports Field  12:30 PM  6 A2 vs A3FC Alliance B03 C 7 vs.Blackhills FC B 03 Red B0
 640616  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:30 PM  U114 B2 vs B33RSC RCL Green-Zalubil 3 vs.Crossfire Premier B03-White-D2
 640624  Jason Lee Middle School (Tacoma)  04:30 PM  1 C4 vs C2South Tacoma - River Plate 5 vs.WPFC B03 Navy C1
 640633  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4a D1 vs D5WPFC B03 White (B) 2 vs.Seattle United B03 Nova4

Bracket - Sunday, March 29, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 640636  Jefferson  09:30 AM  N D5 vs D4Seattle United B03 Nova 10 vs.RVS Slammers B03 White2
 640625  Snohomish High School  11:30 AM  Low C3 vs C1SNOHOMISH UNITED RED B 1 vs.Eastside FC Grey 1 D4
 640626  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:30 PM  U114 C5 vs C43RSC District Team 2-Prieto 1 vs.South Tacoma - River Plate0
 640635  Cavelero Mid High School  03:30 PM  Soc D3 vs D1Washington Rush B03 Nero B 0 vs.WPFC B03 White (B)6
 640608  Woodinville Sports Field  06:00 PM  6 A2 vs A4FC Alliance B03 C 2 vs.PacNW B03 Gold0

Bracket - Friday, April 03, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 640618  Grasslawn Park  07:30 PM  GL2 B3 vs B4Crossfire Premier B03-White-D 1 vs.Nortac Colibri Jose11

Bracket - Friday, April 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 640609  Starfire Sports Complex  06:00 PM  10 A4 vs A1PacNW B03 Gold 0 vs.Crossfire Premier B03-Mercado-C5

Bracket - Saturday, April 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 640628  Jason Lee Middle School (Tacoma)  09:00 AM  1 C4 vs C3South Tacoma - River Plate 5 vs.SNOHOMISH UNITED RED B0
 640637  Starfire Sports Complex  09:00 AM  10 D2 vs D5PacNW B03 White 1 vs.Seattle United B03 Nova4
 640627  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  4b C2 vs C5WPFC B03 Navy C 0 vs.3RSC District Team 2-Prieto6
 640617  Harbor Ridge Middle School  12:15 PM  MS B1 vs B2Harbor Premier B03 White B 0 vs.3RSC RCL Green-Zalubil2
 640611  Marymoor Park  01:00 PM  2 A1 vs A2Crossfire Premier B03-Mercado-C 2 vs.FC Alliance B03 C1
 640612  Blackhills Community Soccer Complex  01:30 PM  U11 A3 vs A4Blackhills FC B 03 Red B 5 vs.PacNW B03 Gold4
 640638  Game Farm Park  03:15 PM  W D4 vs D3RVS Slammers B03 White 0 vs.Washington Rush B03 Nero B2

Quarter Final - Saturday, April 18, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 640641  TBD   --    --  Nortac Colibri Jose 8 vs.FC Alliance B03 C1
 640639  Redmond High School  02:30 PM  HS Crossfire Premier B03-Mercado-C 1 vs.3RSC RCL Green-Zalubil0
 640642  Genesee Park and Playfield  06:15 PM  Low Seattle United B03 Nova 3 vs.South Tacoma - River Plate0

Quarter Final - Sunday, April 19, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 640640  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:00 PM  U116 3RSC District Team 2-Prieto 4 vs.WPFC B03 White (B)0

Semi-Final - Saturday, April 25, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 640643  Starfire Sports Complex  04:00 PM  7 Crossfire Premier B03-Mercado-C 1 vs.3RSC District Team 2-Prieto3
 640644  Starfire Sports Complex  04:00 PM  8 Nortac Colibri Jose 3
- 4PK  
vs.Seattle United B03 Nova3
- 3PK

Final - Sunday, April 26, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 640645  Starfire Sports Complex  11:00 AM  10 3RSC District Team 2-Prieto 1 vs.Nortac Colibri Jose2






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.